Ne Tür Kıyafetler Zayıf Gösterir?

Ne Tür Kıyafetler Zayıf Gösterir?

 

Zayıf gösteren kıyafetler, seçilen kıyafetin modeli, kumaş türü ve desenlerine bağlı olarak bedenleri normalde olduğundan daha zayıf gösterebilir. Kadınlar giyecekleri elbiseleri her şeyden önce kendi vücut proporsiyonuna uygun olarak tercih etmelidir. Vücut şekline uygun kıyafetler giyilmediği takdirde, en zayıf beden bile istenmeyen bir görünüm sergileyebilir.

Özellikle büyük beden kadın giyim ürünlerinde zayıf gösteren kıyafetler, fazla kiloları gizlemek amacıyla daha çok tercih edilmektedir. Alt giyim veya üst giyim ürünleri fark etmeksizin, kıyafet konusunda vücut tipine uygun olarak doğru tercihlerde bulunmak kadınları istedikleri zayıf görünümü vermesine yardımcı olmaktadır.

Kıyafet seçimi yaparken, vücut şekline uygun modeller tercih edilir. Fakat bu seçimi yaparken kombinleyeceğiniz her bir giyim ürününü bu şekilde tercih etmeniz gerekir. Aksi takdirde üst giyimde zayıf bir görünüm yakalarken, alt giyim de istenmeyen bir görüntü oluşturarak kombin bozulabilir. Aynı şekilde alt giyimde vücut şekline uygun doğru bir seçim yapıldığında istenen zayıf görünüm yakalanabilirken, üst giyimde istenmeyen bir görünüm ortaya çıkabilir. RMG Büyük Beden olarak 42-54 beden aralığında bulunan ürünlerimiz ile olduğundan daha zayıf görünmek isteyen kadınlar için birbirinden farklı zayıf gösteren kıyafetleri sizin hizmetinize sunmaktayız.

Zayıf Gösteren Renkler

Hangi elbise modelleri daha zayıf gösterir, sorusu zayıf ve kilolu ayrımı yapılmaksızın her kadının merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Elbise modellerini seçerken zayıf bir görünüm oluşturmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan en önemlisi renk seçimleridir. Doğru renk seçimleri ile olduğunuzdan daha zayıf bir görünüm elde edebilirsiniz.

Zayıf gösteren kıyafetler seçiminde oldukça fazla kullanılan renklerden en önemlisi siyahtır. Siyah rengin zayıf bir görünüm sergilemesine yardımcı olduğu hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir. Siyah renk kilosu fazla olan kişilerin kilolarını gizleme konusunda destek olur. Kişiler siyah rengi kombinin bütününde uygulayabileceği gibi, fazla kilolarının biriktiği bölgelerde de tercih edebilir. Zayıf gösteren elbiseler, bütününde siyah rengin kullanıldığı fakat aralara siyahın zıttı bir renk olarak beyaz çizgiler veya desenler oluşturan modeller tercih edilebilir. Zıt renk kombinasyonu zayıf gösteren kıyafetleri seçerken yararlanılan yüksek bir kriterdir. Siyah ve zıt renk kombinasyonlarının yanı sıra zayıf görünüm sergilemek isteyen kişiler koyu renk tercihinde bulunabilirler. Örneğin; lacivert, kahverengi, koyu kahverengi ve bordo gibi renkler zayıf bir görünüm yakalamak isteyen kişilerin gardıroplarında mutlaka bulunması gereken kurtarıcı renkler arasında yer almaktadır. Sizlerde RMG Büyük Beden olarak sizlere sunduğumuz geniş renk skalasına sahip ürünlerimizden kendi bedeninize ve zevkinize uygun olarak tercih edip vücut şeklinize uygun kombinler yaratabilirsiniz.

Zayıf Gösteren Kombin Önerileri

Kadınların hangi elbise modelleri daha zayıf gösterir, sorusu kişileri kombin arayışlarına sürüklemektedir. Zayıf gösteren kombin önerileri olarak; üst giyimde küçük desenli veya düz renk modelleri, alt giyimde ise klasik boru paça büyük beden pantolon modelleri gösterilebilir. Zayıf gösteren kıyafetler seçiminde bulunurken hangi bölgede kilo fazlanız var ise o bölge üzerine yoğunlaşmanız gerekir. Eğer göğüs veya karın bölgenizde kilo fazlalığınız varsa, daha minimal desenli modeller veya tek ve düz renk tişörtler tercih edilebilir. Karın bölgesinde fazlalığı bulunan kişiler, üst giyimlerinde sırt desenli modelleri tercih ederek karın bölgelerini daha zayıf gösterebilirler.

Gömlek ürünlerinde, ince ve pamuklu kumaşlar zayıf bir görünüm kazanmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda enine çizgili veya geometrik desenli modellerden ziyade, dik yakalı, boydan çizgili ve küçük desenli modeller tercih edilebilir. Tişört seçimlerinde ise kumaş türü olarak likralı, pamuklu veya tül kumaşları tercih edebilirsiniz. Jarse gibi vücudu saran kumaşlar, sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilmektedir.

Zayıf gösteren alt giyim ürünlerinde ise; kısa paça veya dar paça pantolon modelleri yerine İspanyol veya boru paça modelleri tercih edilebilir. Çünkü kısa veya dar para pantolon modelleri, zayıf bir vücudu olan kimseyi bile olduğundan kalın gösterebilir. Fakat koyu renk bir İspanyol para veya klasik boru paça pantolon modeli her kadının kurtarıcı parçaları arasında bulunmaktadır.

Zayıf gösteren elbiseler, boyları açısından oldukça dikkatli bir seçim gerektirebilir. Kısa boylu kadınlar çok uzun veya diz altı elbise modellerinden ziyade, kısa elbise modellerini tercih etmeleri önerilmektedir. Fakat boyu uzun kadınların elbise seçimleri her zaman uzun elbiselerden yana olmalıdır.

Olduğundan Daha Zayıf Görünmek İçin İpuçları

Zayıf görünüm sergileyebilmeniz için kusursuz bir bedene sahip olmanız gerekmemektedir. İhtiyacınız olan tek şey kendi vücut tipinizi tanıyıp, kıyafet seçimini ona göre yapmanızdır. Doğru kıyafet seçimleri ile olduğundan daha zayıf görünümler elde edebilirsiniz.

  1. Büyük Desenler Yerine Minimal Desenler Kullanın

Kilolu veya zayıf olun, kıyafet seçimi yaparken büyük desenli modellerden uzak durmanızda fayda var. Düz ve tek renk kıyafetler veya tek renk üzerine minimal desenli kıyafet modellerini tercih edebilirsiniz. Tek renk kıyafetlerinizi kombinlerken, büyük bir takı ile kombin yaparak vücudunuzdaki fazla kiloların olduğu bölgeyi saklayabilirsiniz.

  1. Dar Kıyafetlerden Yerine Bol Kıyafetler Tercih Edin

Vücut yapısı çok zayıf olmayanların dar kıyafet giymeleri pek önerilmez. Böyle bir durumda olduğunuzdan daha kilolu gözükebilirsiniz. Vücudu saran kumaş modelleri yerine bol yani, zayıf gösteren elbiseler, büyük beden tişörtler veya büytük beden gömlekler tercih edebilirsiniz.

  1.  Topuklu Ayakkabı Kullanımında Dikkatli Olun

Zayıf bir görünüm sergilemek isteyen kadınların kombinlerini tamamlayıcı parçaları arasında topuklu ayakkabılar yer almaktadır. Sizde eğer topuklu ayakkabı giymekte problem yaşamıyorsanız kombininizi ayak yapınıza uygun topuklu ayakkabı modelleri ile tamamlayabilirsiniz.

  1. Vücut Hatlarınızı Ortaya Çıkartın

Keskin vücut hatları olan bir vücut şekline sahipseniz, belirgin olan hat çizgilerinizi ortaya çıkaran kıyafetleri tercih ederek dikkatleri oraya çekebilirsiniz. Böylelikle fazla kilolarınızı gizleyebilir, daha zayıf bir görünüm sergileyebilirsiniz.

  1. Kumaş Türünü Doğru Tercih Edin

Eğer üst bölgenizde fazla kilolarınız varsa kalın örme kumaşlardan uzak durmanızda fayda vardır. Aynı şekilde kusursuz bir vücudu olmayan her kadın, jarse ve saten kumaşlı modelleri tercih ederken dikkat etmeleri gerekir. Çünkü jarse ve saten kumaş, vücuttaki bütün detayları ortaya çıkaran tehlikeli modellerdir. Daha zayıf bir görünüm yakalamak isteyen kadınlar, daha dökümlü ve salaş kumaşları tercih etmeleri gerekir.

  1. Yaka Tercihinde Dikkatli Olun

Gömlek, tişört, elbise ve bluz yakaları V ve dik yaka modelleri olmalıdır. V ve dik yaka modelli kıyafetler, omuz detayını öne çıkararak kişileri olduğundan daha zayıf gösterir. Aynı zamanda bu detaya dikkat etmesi gerekenler özellikle kısa boylu kadınlardır. Kısa boylu kadınların, olduğundan daha zayıf görünmek için mutlaka dik yaka, U ve V yaka kıyafetleri tercih etmeleri gerekir.

  1. Çorap Detayına Dikkat Edin

Çorap detayı bacakları kalın olan kadınların üzerinde durması gereken noktalardan biridir. Basen bölgesi kalın olan bayanların kurtarıcı ürünü olan yüksek bel veya İspanyol paça pantolonlarla birlikte düz ve koyu renk çoraplar tercih edilebilir. Aynı zamanda eteklerin altında kullanacağınız külotlu çorap modellerinde koyu renk ve desensiz modeller tercih edilebilir.

  1. Küçük Bir Detay Olarak Cepler

Olduğundan zayıf görünmek isteyenler için cep detayı küçük fakat etkileyici bir noktadır. Pantolonlarda veya eteklerde tercih edeceğiniz cep modelleri, küçük ve sade olmalıdır. Büyük cep modelleri sizi olduğundan daha kilolu ve kalın gösterebilir.

Sizlerde hangi elbise modelleri zayıf gösterir, diye merak ediyorsanız sunulan bu detaylara dikkat ederek kombinler oluşturabilir, olduğunuzdan daha zayıf bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Etiketler: buyukbeden,elbise,tunik,tshirt,bluz
Temmuz 27, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR