Büyük Beden Bluz Seçimi Nasıl Yapılır?

Büyük Beden Bluz Seçimi Nasıl Yapılır?

 

Günlük hayatta en sık tercih edilen kıyafetler arasında yer alan bluz diğer kıyafetler açısından oldukça önemli bir yere sahiptir ve büyük beden bluz ne ile kombinlenir gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olur. Bluzler hem şık bir ortam içerisinde hem de günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilirler. Birkaç aksesuar ya da etek ve pantolon gibi kıyafetler ile oldukça kolay bir şekilde kombinlenebilir. Burada aksesuar seçimiyle aynı buluzun şık bir tarza kavuşturulması ya da farklı bir aksesuar seçimiyle aynı bluzun spor bir tarza kavuşturulması mümkündür. Bu noktada bluz seçiminin doğru yapılması ve kombinlenen parça oldukça önemlidir. Doğru bir bluz seçimi ile istenilen tarzın yaratılması sağlanır. Bu doğrultuda bluz seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bluzun kumaşının kalitesinden bluzun modeline kadar dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat edildiği takdirde oldukça şık bir kombine ulaşılabilir.

Büyük Beden Bluz Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Büyük beden bluz seçiminde dikkat edilmesi gereken belirli noktalar bulunur. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde kişinin kendisine en uygun bluzu seçmesi ve istediği her tarzda kombinlemesi oldukça kolaylaşır. Doğru bir şekilde seçilen bluz birkaç aksesuar yardımıyla kişinin tarzına en uygun görünüme kavuşmasını sağlar. Bu noktada dikkat edilmesi gereken ilk adım kumaşın kalitesini seçmektir özellikle büyük beden bluz seçimi için kumaş kalitesi oldukça önemlidir. Seçilen kumaş kalitesi ile kişinin vücudunu daha iyi göstermesi mümkündür. Kumaş kalitesinin yanında bluzun boyutu önem verilmesi gereken diğer noktadır. Özellikle büyük beden bluz seçimi yapılırken zayıf görünmek için kısa bluzler yerine uzun boyutlu ürünlerin tercih edildiği görülür. Ancak daha zayıf görünmek adına belde kalan kısa bluzler daha uygun bir orantı yaratabilir. Bu noktada kişinin kendi vücudunu tanıması büyük önem arz eder.

Vücut Tipi

Büyük beden bluz seçimi için belirli kalıplara sokulmadan rahat ve özgür hissedilen parçalar ile stilin oluşturması mümkündür. Büyük beden giyimde en önemli noktalardan birisi vücut tipine uygun kıyafet seçimidir. Vücut tipinin göz önünde bulundurulması ile seçilen bluz ve kombinlenen parçalar oldukça şık ve etkileyici bir görüntüye sahip olur. Örnek verilmesi gerekirse aşırı bol ve oversize modeller tercih edildiğinde çok rahat olsalar dahi kişinin olduğundan daha kalın ve kilolu görünmesine neden olur. Ancak kıvrımları belirginleştiren ve ön planda tutan kıyafetler tercih edildiğinde oldukça estetik bir görüntüye sahip olunabilir. Bu doğrultuda kişinin kendi vücudunu tanıması oldukça önemlidir. Armut vücut tipine sahip bir kişinin dikkati basenlerine çekmesi yerine belinin kıvrımına çekmesi daha estetik bir görünümün yakalanmasını sağlayabilir.

Bluz Kumaşı

Bluz seçimi sırasında dikkat edilmesi gerekenler arasında bluzun kumaşı yer alır. Bluz kumaşı stil için önemli detaylardan bir tanesidir. Büyük beden bluz trendleri arasında hangi kumaşlar yer alıyor olursa olsun tok ve esnek yapılı kumaşlardan yana bluz seçimi yapıldığında vücut tipi desteklenir ve o bluz ile diğer parçaların daha rahat kombinlenmesi sağlanır. Ancak çabuk kırışan ve ince kumaşlar tercih edildiğinde daha çok fazlalıkların ortaya çıkması sağlanır ve kişinin kendisini rahatsız hissetmesine neden olur.

Bluzun Renk/ Desen Seçimi

Büyük beden bluz seçimi sırasında dikkat edilmesi gerekenler arasında bluzun rengi ve desenleri yer alır. Renk seçiminde ise desenli kıyafetlerin kaçınılan parçalar olduğu görülür. Ancak bu noktada desenli ve renkli kombinler ile de oldukça şık bir görüntünün elde edilmesi mümkündür. Vücudun sadece kamufle edilmek istenen bölgelerinde kullanılan desenler bir illüzyon yaratır. Bu şekilde gizlenmek istenen fazlalıklar geri planda tutulur. Ancak yine de bilindiği üzere enine çizgiler ve büyük desenlerin yerine dikey ve küçük desenlerin tercih edilmesi oldukça şık bir görüntünün yakalanmasını sağlar. Büyük beden bluz ne ile kombinlenir kısmında ise stil ipuçlarını takip edilmesiyle koyu ve tek düze renkler yerine kişinin kendisini içerisinde rahat hissettiği canlı renkler ve desenli modellerin tercih edilmesi oldukça estetik bir görüntü yakalanmasını sağlayacaktır. Unutulmaması gereken nokta ise kişinin kendisini hangi bluzun içerisinde mutlu hissettiğidir.

Bluz Modelleri

Bluz modelleri son dönemde oldukça çeşitlenmiştir. Büyük beden bluz trendleri de oldukça fazladır. Bu noktada kişinin kendi zevkine hitap eden, kendine yakıştırdığı, kendisini içerisinde rahat hissettiği bir modeli seçmesi gerekir. Son zamanlarda ortaya çıkan modeller tüllü, dantelli, volanlı, yaka modelleri bulunan, omzu açık ya da tek omuz gibi modellerdir. Bu tür modellerden kişinin kendi zevkine hitap eden en doğru büyük beden bluz seçimi yapması ile şık bir görünüm elde etmesi mümkündür. Burada bluz modellerinde uygun renkler ile birleştirme ile modaya ayak uydurmak mümkündür. Özellikle armut tipi vücut ölçüsüne sahip kadınların daha kısa bluzler ile belinin inceliğini ortaya çıkarması mümkündür. Ancak elma tipine sahip vücutlarda ise kısa bir bluz tercihi belin daha kalın gösterilmesini sağlayabilir. Omzu çok geniş olmayan bir kişinin ise omzu açık bir model bluz tercih etmesi estetik açıdan kötü bir görüntü ortaya çıkarabilir.

Ayrıca yeni sezon büyük beden kadın kot pantolon ve büyük beden kadın mont modellerini yakından inceleyebilirsiniz.

Büyük Beden Bluz Trendleri

Büyük beden bluz trendleri arasında şifon ve daha uzun modeller olduğu görülür. Tek omuz, omzu açık gibi modelleri trendler arasında yer aldığı görülmektedir. Ancak unutulmaması gereken nokta kişinin kendisini hangi bluzun içerisinde rahat hissettiği olmalıdır. Bu noktada trendler yerine kişinin kendi zevkine hitap eden modelleri tercih etmesi büyük önem arz eder. Büyük beden bluz trendleri arasında oldukça farklı renkler görülebilir. Ancak bluzlerin doğru kombinlenebilmesi için kişinin kendi arzuladığı renkleri tercih etmesi gerekir. Bu noktada dikkat çekilmek istenen bölgelere açık renk tercihi, gizlenmek istenen bölgelere ise koyu renk kullanılması uygulanması gereken bir formüldür. Özellikle geniş basenleri sahip kişilerin alt kısmı daha koyu, bluz seçimini ise arzu ettikleri bir rengi tercih etmeleriyle trendlerin yanında mükemmel bir görüntü elde etmeleri sağlanır.

Büyük Beden Bluz Ne İle Kombinlenir?

Kilo fark etmeksizin pek çok kişi tarafından büyük beden bluz ne ile kombinlenir sorusu sorulur. Bu süreçte bluz seçimi oldukça önemlidir. Daha spor bir bluz seçiminde spor bir pantolon ya da rahat bir eşofman ile bluzun kombinlenmesi mümkün olabilir. Ancak şık detaylara sahip şifon bir bluzun şık bir pantolon ile kombinlenmesi de mümkündür. Aynı bluzun kullanılan aksesuarlar ile daha şık ya da daha spor bir tarza dönüştürülmesi de sağlanabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken kişinin kendisini hangi bluz içerisinde rahat hissettiğidir. Trendlere ayak uydurmak adına farklı detaylara sahip bluzlerin tercih edilmesi yerine kişinin en rahat hissettiği bluzu tercih etmesi büyük beden bluz ne ile kombinlenir sorusunun ortadan kalkmasını sağlayabilir. Büyük beden bluz seçimi kişinin vücut tipine göre yapıldığında oldukça kolay bir şekilde kombinlenmesi mümkündür. Bu noktada unutulmaması gereken noktalardan bir tanesi şıklığın beden algısı ile bir alakasının olmadığıdır. İstenilen bir kısım odak noktası olabilirken, istenilen detayların eklenmesi ile oldukça şık bir görünüm yakalanabilir.

Etiketler: buyukbeden,elbise,tunik,tshirt,bluz
Aralık 20, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR